Homemade vanilla fudge
Inmiddels is januari alweer ver gevorderd….de eerste kerstkilo’s zijn er vast al af…Dus het is gewoon weer tijd voor iets lekkers! Ditmaal iets wat niet gebakken hoeft te worden maar enkel gekookt. Supereenvoudig dus.
Een van mijn favorieten dat wel, dus ik waarschuw…maak niet teveel want het gaat allemaal op
We hebben het over homemade vanilla fudge!
Fudge
Nodig:
500 gram fijne kristalsuiker
1 blikje gecondenseerde gezoete melk
125 gram boter
1 dl water
Wrijf een vorm van 20 bij 20 cm in met een beetje olie.
Doe alle ingrediënten in een steelpannetje, roer op matig vuur tot de suiker is opgelost en gesmolten.
Breng het mengsel onder voortdurend roeren aan de kook. Laat ongeveer 10 minuten doorkoken maar blijf roeren.
Test het mengsel door een druppeltje in een glas koud water te laten vallen. Als je hiervan een zacht balletje kunt maken is het juiste stadium bereikt.
Haal de pan van het vuur en klop het caramelmengsel tot het korrelig wordt, schenk het in de bakvorm en laat het in de koelkast afkoelen tot het stevig is.
Snijd het daarna in kleine vierkantjes
Voor chocoladefudge voeg je nog 150 gram chocolade in stukjes toe aan het mengsel bij stap 1.
Gegarandeerd lekker
Zoete groet,
Nanette
Nanette verzorgt de kookrubriek op
Damespraatjes: “ Kookpraatjes”. Iedere twee weken presenteert ze een
smakelijk en origineel recept, zowel hartig als zoet en voorzien van
leuke en handige tips.
Lees ook: www.zaligzoet.blogspot.com





